Ay: Mart 2019

Genel

YOLDER Yönetimi Ulaştırma Memur-Sen’i ziyaret etti

Yolder Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Kaya ve Başkan Yardımcısı Suat Ocak, Ulaştırma Memur Sen Başkanlığı görevine seçilen Kenan Çalışkan’ı ziyaret ederek, başarılar diledi. Ziyarette Kurum İdari Kurulu’nda masaya yatırılacak konular, toplu iş sözleşmesi ve bakım personelinin genel sorunları ele alındı.

Devamı
Genel

Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi ile ilgili gelişmeler yakın takipte

YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Kaya ve Başkan Yardımcısı Suat Ocak, Demiryolu Düzenleme Genel Müdürü Recep Bilgin Bekem’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, TCDD Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi’nin son durumu hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.    

Devamı
Genel

İdare Mahkemesi üyemizin vekalet ücreti talebini haklı buldu

YOLDER üyesi Gökhan Zahteroğulları’nın 621 Yol Bakım Şefliği’ne vekalet ettiği dönemde hak ettiği vekalet ücreti ve diğer haklar için başlattığı hukuk mücadelesinde sevindiren karar çıktı. YOLDER Hukuk Danışmanı Avukat Mehmet Ektaş’ın yol göstericiliğinde Konya 1.İdare Mahkemesine başvuran üyemiz, Yol Sürveyanı olarak görev yaptığı işyerinde 13 Eylül 2017 tarihinden itibaren Genel Müdürlük emri ile Yol Bakım Şefliğine vekaleten atandığını ve asilde atama […]

Devamı