15 Temmuz darbe girişimini şiddetle kınıyoruz

               

YOLDER LOGO

Demokrasimize Sahip Çıkacağız

Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) olarak Türk Silahlı Kuvvetleri içinde azınlık bir grubun gerçekleştirdiği darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.

Ülke geneline yayılan 800’e yakın üyemizle demokratik, laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni söz konusu ilkelerden güç alarak ilelebet muhafaza ve müdafaa etmeyi milli bir görev sayıyoruz.

Türkiye’nin demokratik, laik, hukuk devleti ilkelerini  hedef alan bu menfur saldırıya karşı milli iradeye dayanan seçilmiş hükümetin ve kurumlarının yanında olduğumuzu, Yüce Türk ordusunu kötü amaçları için kullanmaya kalkışanları ve başta milli iradenin temsili olan Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, sivil vatandaşlarımıza, güvenlik güçlerimize yaptıkları saldırıları lanetliyoruz.

15 Temmuz akşamı darbeye teşebbüs edenler demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak yerlerini almışken, darbe girişimine karşı tek yürek olan vatandaşlarımız, Hükümetimiz, muhalefet partilerimiz, güvenlik güçlerimiz, basın ve yayın organlarımız, kalkışmaya destek vermeyen TSK mensuplarımız ile Türkiye, bu büyük demokrasi sınavını başarıyla vermiştir. Ülkemizin bu sıkıntılı süreci hızla atlatması ve eskisinden daha güçlü bir demokrasi ile yoluna devam etmesi için gücünü demokrasiden alan tüm sivil toplum kuruluşları gibi biz de YOLDER olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduğumuzu belirtiyor, bu kalkışma sırasında şehit düşen güvenlik görevlileri ve yaşamlarını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.

YOLDER Yönetim Kurulu