YOLDER Yönetimi TCDD Genel Müdürlüğü ve sendikaları ziyaret etti

Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Kaya, Başkan Yardımcısı Suat Ocak ve Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat Demirci 8-9 Ocak 2019 tarihlerinde Ankara’da TCDD Genel Müdürlüğü ve sendikaları ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında TCDD Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Nuğman Yavuz, Bakım Dairesi Başkanı Fahrettin Yıldırım, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Korkmaz Koçer, Atama Şube Müdürü Ergünay Meşe ve Bakım Dairesi başkan yardımcıları ile görüşen YOLDER Yönetimi, üyelerin taleplerini içeren dosyaları ilgili birimlere sundu.

Öncelikle hat bakım onarım memurlarının sürveyanlığa geçişinin sağlanması ve arazi tazminatı alabilmelerinin önündeki engellerin kaldırılması, kısım şefi olmaya hak kazanan yol sürveyanlarının atamalarının tamamlanması, aplikasyon, tarım, köprü ve kaynak şefi unvanında çalışan personelin ücret farklarının düzenlenmesi ve Çorlu tren kazası konularının müzakere edildiği ziyaretlerde, üyelerin talep ve beklentileri yöneticilere iletildi ve hızla çözeme kavuşturulması talep edildi.

Türk Ulaşım-Sen, Ulaştırma Memur-Sen ve Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) yöneticilerini de ziyaret eden YOLDER Yönetimi, ilgili sorunların çözümünde sendikalarda da müzakerede bulundu.

Ziyaretler neticesinde ilgili daireler, YOLDER ve sendikalar nezdinde sorunların takip edileceği ve çözüme kavuşturulması için işbirliği içinde çalışılması noktasında fikir birliğine varıldı.