YOLDER Yönetimi TCDD Genel Müdürlüğü ve sendikaları ziyaret etti

Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Kaya, Başkan Yardımcısı Suat Ocak ve Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat Demirci 8-9 Ocak 2019 tarihlerinde Ankara’da TCDD Genel Müdürlüğü ve sendikaları ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında TCDD Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Nuğman Yavuz, Bakım Dairesi Başkanı Fahrettin Yıldırım, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Korkmaz Koçer, Atama Şube Müdürü Ergünay Meşe ve Bakım Dairesi başkan yardımcıları ile görüşen YOLDER Yönetimi, üyelerin taleplerini içeren dosyaları ilgili birimlere sundu.

Öncelikle hat bakım onarım memurlarının sürveyanlığa geçişinin sağlanması ve arazi tazminatı alabilmelerinin önündeki engellerin kaldırılması, kısım şefi olmaya hak kazanan yol sürveyanlarının atamalarının tamamlanması, aplikasyon, tarım, köprü ve kaynak şefi unvanında çalışan personelin ücret farklarının düzenlenmesi ve Çorlu tren kazası konularının müzakere edildiği ziyaretlerde, üyelerin talep ve beklentileri yöneticilere iletildi ve hızla çözeme kavuşturulması talep edildi.

Türk Ulaşım-Sen, Ulaştırma Memur-Sen ve Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) yöneticilerini de ziyaret eden YOLDER Yönetimi, ilgili sorunların çözümünde sendikalarda da müzakerede bulundu.

Ziyaretler neticesinde ilgili daireler, YOLDER ve sendikalar nezdinde sorunların takip edileceği ve çözüme kavuşturulması için işbirliği içinde çalışılması noktasında fikir birliğine varıldı.

 

 

Genel

Genç YOLDER Yola Çıkıyor

TweetYOLDER’in, genç bakım personelinin katkılarıyla daha da güçlenmesine destek olmak, kuruma yeni katılan gençlerin beklentilerini yönetime yansıtmak, kurumda kuşaklar arası iletişimi güçlendirmek ve kalıcı bir genç demiryolu bakım personeli platformu oluşturmak amacıyla yola çıkan YOLDER’in genç üyeleri Yönetim Kurulu’ndan tam destek aldı. Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Kültür Merkezi Sivil Toplum Yerleşkesi’nde düzenlenen toplantıda Genç YOLDER […]

Devamı
Genel

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI’NA ÇAĞRI

Tweet OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI’NA ÇAĞRI Sayın Üyelerimiz, Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 20 Nisan 2023 Perşembe günü 11.00-13.00 saatleri arasında TCDD 3.Bölge Müdürlüğü Kültür ve Sanat Merkezi, Alsancak/İZMİR adresinde yapılacaktır. İlk toplantıda yeterli çoğunluğa ulaşılamadığı takdirde ikinci toplantı 01 Mayıs 2023 Pazartesi günü aynı gündem ile aynı […]

Devamı
Genel

YOLDER Yönetimi görev dağılımı yaptı

TweetYOLDER Yönetim Kurulu üyeleri 23 Ekim 2021 Cumartesi günü çevrimiçi olarak düzenlenen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bir araya geldi. Toplantıda yeni dönemde izlenecek yol haritası görüşülürken, Yönetim Kurulu Üyelerinin görev dağılımı da yapıldı. Buna göre, Yönetim Kurulu Başkanlığına Şakir Kaya, Başkan Yardımcılığına Mesut Kuşçu, Genel Sekreterlik görevine Tarkan Erdemir, Saymanlığa ise Emre Yiğit seçildi. Metin Güneş […]

Devamı