YOLDER Yönetimi TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’u ziyaret etti

TCDD Genel Müdürlüğü’nde yaşanan görev değişimlerinin ardından Ankara’ya kapsamlı bir ziyaret gerçekleştiren YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Kaya ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Ocak, 21 Haziran 2019 Cuma günü TCDD Genel Müdürü Sayın Ali İhsan Uygun, Bakım Dairesi Başkanı Sayın Ersoy Ankara, Başkan Yardımcısı Sayın Uğur Açıkgöz, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Sayın Mustafa Gediz, Atama Şube Müdürü Sayın Ergünay Meşe ve Bakım Dairesi İnsan Kaynakları Müdürü Sayın Menduh Türk ile bir araya geldi.

Yoğun programına rağmen YOLDER’e geniş zaman ayıran TCDD Genel Müdürü Sayın Ali İhsan Uygun’u makamında ziyaret eden YOLDER Yönetimi, görüşmeden memnun ayrıldı. Hat Bakım Onarım Memuru, Yol ve EST Sürveyanları ve Şefleri, Mühendis unvanında görev yapan üyelerimiz ile Tekniker ve Teknisyen üyelerimizin sorun ve beklentilerinin aktarıldığı ziyarette Genel Müdürümüz Uygun’un Bakım Dairesi’nden gelen bir yönetici olarak YOLDER’e desteğini esirgemeyeceğini belirtmesi büyük memnuniyetle karşılandı.

YOLDER Yönetim Kurulu, Genel Müdürümüz Uygun’un ardından TCDD Bakım Dairesi Başkanı Sayın Ersoy Ankara ile de verimli bir görüşme gerçekleştirdi. Bakım Dairesi ile ilgili, tüm çalışanların beklentilerine cevap verecek hedeflerini YOLDER ile paylaşan Başkan Ankara, personel sorunlarının YOLDER aracılığı ile kendilerine ulaştırılmasını beklendiğini, bu nedenle YOLDER’in bu süreçte aktif görev almasını istediğini belirtti.

TCDD Bakım Dairesi Başkan Yardımcısı Sayın Uğur Açıkgöz ile de bir araya gelen YOLDER Yönetimi, EST Şefliklerinin sorunları hakkında verimli bir görüşme gerçekleştirdi.

YOL SÜRVEYANLIĞI İÇİN GÖREVDE YÜKSELME SINAVI AÇILACAK

YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Kaya ve Başkan Yardımcısı Suat Ocak, TCDD İnsan Kaynakları Daire Başkanı Sayın Mustafa Gediz’i de makamında ziyaret etti. Görevde Yükselme sınavının Ekim ayında açılmasının planlandığını belirten Gediz, YOLDER’in talebini karşılayacak düzeyde hat bakım onarım memurunun yol sürveyanı olmasının önünü açacaklarını söyledi. Gediz, YOLDER’in takipçisi olduğu diğer konularda da desteklerini esirmeyeceğini belirtti.

İnsan Kaynakları Dairesi’ne gerçekleştirilen ziyarette Atama Şube Müdürü Sayın Ergünay Meşe ve Bakım Dairesi İnsan Kaynakları Müdürü Sayın Menduh Türk ile de personel sorunları ve beklentileri üzerine kapsamlı görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Genel

YOLDER yönetiminde görev değişimi

TweetDemiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bayrak değişimi yapıldı. YOLDER’in 29 Eylül 2018 tarihinde yapılan 4. Olağan Genel Kurulu’nda göreve seçilen Yönetim Kurulu’nda 2 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Şakir Kaya, işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevinden ayrılırken, Derneğin kuruluşundan bu yana yönetimde görev alan ve YOLDER’in 11 yıllık geçmişinde […]

Devamı
Genel

Bakım Dairesi’nden YOLDER çıkarması

TweetBAKIM DAİRESİ BAŞKANI ERSOY ANKARA YOLDER’İ ZİYARET ETTİ TCDD Bakım Dairesi Başkanı Sayın Ersoy Ankara, Başkan Yardımcıları Sayın Mehmet Soner Baş, Sayın Ali Öztürk, Sayın Uğur Açıkgöz, şube müdürleri ve servis müdürleri ile birlikte YOLDER’i İzmir’de ziyaret etti. Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) 10 yıllık tarihinde ilk kez bir Bakım Dairesi Başkanı’nı […]

Devamı
Genel

Merhum Başkanımız Özden Polat’ı dualarla andık

TweetYOLDER’in merhum Başkanı Özden Polat‘ı aramızdan ayrılışının birinci yılında dualarla andık. Geçirdiği kalp krizi sonucu 17 Eylül 2018 tahinde ani bir şekilde yaşama veda eden Özden Polat’ın sene-i devriyesi için uzun yıllar görev yaptığı TCDD 3.Bölge Müdürlüğü önünde Mevlid-i Şerif okunarak lokma hayrı yapıldı. Özden Başkan için okunan mevlide TCDD 3.Bölge Müdürü Selim Koçbay, YOLDER […]

Devamı