YOLDER 5. Olağan Genel Kurul’u toplandı

Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin (YOLDER) 5. Olağan Genel Kurulu, TCDD 3. Bölge Müdürlüğü Sanat Galerisi’nde toplandı. Yeni yönetim ve denetim kurullarının belirlendiği Genel Kurul’a dernek üyelerinin yanı sıra sendika ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de katıldı.

YOLDER’in 5. Olağan Genel Kurul toplantısı 16 Ekim 2021 Cumartesi günü İzmir’de gerçekleşti. Genel Kurul’a Türkiye’nin farklı bölgelerinden dernek üyeleri ile sendika ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılım gösterdi.

TCDD 3.Bölge Müdürü Cemal Yaşar Tangül, Türkiye KAMUSEN Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nurullah Albayrak, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, Türk Ulaşım-Sen İzmir 1 no’lu Şube Başkanı Ömer Ağca, Ulaştırma Memur-Sen İzmir Şube Başkanı Saim Hamarat, Birleşik Taşımacılık Çalışmanları Sendikası İzmir Şube Başkanı Erdal Akyol, Demok İzmir Şubesi, DEKAD İzmir Şubesi Başkanı Cavit Güren ve DEMARD Yönetim Kurulu Başkanı Saim Şahin mesajlarıyla ve çiçekleriyle iyi dileklerini iletti.

Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı FerhaT Demirci, geride bıraktıkları 3 yıllık yönetim sürecinde pandemiye, TCDD  içinde gerçekleşen yönetim değişikliklerine ve yeniden yapılanma çalışmalarına rağmen önemli kazanımlara imza attıklarını söyledi. Dernekçilğin gönül ve fedakarlık işi olduğunun altını çizen Demirci, ilerlemenin ancak üyelerin desteği ile mümkün olacağını vurguladı.

Divan Başkanlığı’na Hasan Yıldız’ın, Yardımcılığına Kazım Sayın ve Divan üyeliğine Serdar Yılmaz’ın seçildiği Genel Kurul’da YOLDER’in son dönem faaliyet raporu ve denetim raporları oy birliği ile kabul edildi. Üyeler tarafından verilen önerge oy birliği ile kabul edilerek, üye aidatları yeni dönemde 25 TL olarak güncellendi.

Tek liste ile gidilen seçimde Şakir Kaya, Emre Yiğit, Şahin Azim, Barış Tilkioğlu, Musa Bedir, Mesut Kuşçu, Metin Güneş, Nebi Çoban ve Tarkan Erdemir oy birliği ile Yönetim Kuruluna seçildi. Sezgin Sevinç, Uğur Şahin ve Hasan Yıldız da yine oy birliği ile YOLDER Denetim Kurulu’nu oluşturdu. Engin Gür, Mustafa Civan, Ferdi Karaduman, Zati Yücesoy, Abdulselam Kalfa, Salim Kütükçü, Serkan Oruç, Şammas Kalkan ve Ali Ünal yönetim kurulu yedek üyeliklerine, Ferhat Demirci, Ümit Yardım ve Ali Yılmaz ise denetim kurulu yedek üyeliklerine seçildi.

Genel Kurula katılan Kazım Sayın, üyeler Mesut Kuşçu ve Erol Sedef söz alarak eski yönetime teşekkür etti, yeni yönetime başarılar diledi.

Yeni Yönetim Kurulu’nda da görev alan Mesut Kuşçu, “Bakım personeli olarak gece gündüz demeden çalışan, ailesinden, sosyal hayatından fedakarlık eden insanlarız ancak kendimizi anlatamıyoruz. Dernek olarak daha da güçlenmeli ve kendimizi daha fazla anlatmalıyız. Üyelerin de desteği ile Ankara’da sesimiz daha da gür çıkmalı” diye konuştu.

Genel Kurul’da kapanış konuşmasını yapan Şakir Kaya, katılan tüm üyelere, sendika ve sivil toplum temsilcilerine teşekkür ederek yeni dönem hedefleri hakkında bilgi verdi.

Kaya, “Yeni dönemde de Genel Kurul’un güvenine layık olmaya çalışacağız. Bakım Dairesi’nin tamanını kapsayacak şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Yönetimde tecrübeli arkadaşlarımızın bilgi ve donanımından, genç arkadaşlarımızın enerjisi ve heyecanından beslenerek yurt gezileri ile işe başlayacağız” dedi.

Genel

Genç YOLDER Yola Çıkıyor

Tweet YOLDER’in, genç bakım personelinin katkılarıyla daha da güçlenmesine destek olmak, kuruma yeni katılan gençlerin beklentilerini yönetime yansıtmak, kurumda kuşaklar arası iletişimi güçlendirmek ve kalıcı bir genç demiryolu bakım personeli platformu oluşturmak amacıyla yola çıkan YOLDER’in genç üyeleri Yönetim Kurulu’ndan tam destek aldı. Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Kültür Merkezi Sivil Toplum Yerleşkesi’nde düzenlenen toplantıda Genç […]

Devamı
Genel

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI’NA ÇAĞRI

Tweet OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI’NA ÇAĞRI Sayın Üyelerimiz, Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 20 Nisan 2023 Perşembe günü 11.00-13.00 saatleri arasında TCDD 3.Bölge Müdürlüğü Kültür ve Sanat Merkezi, Alsancak/İZMİR adresinde yapılacaktır. İlk toplantıda yeterli çoğunluğa ulaşılamadığı takdirde ikinci toplantı 01 Mayıs 2023 Pazartesi günü aynı gündem ile aynı […]

Devamı
Genel

YOLDER Yönetimi görev dağılımı yaptı

Tweet YOLDER Yönetim Kurulu üyeleri 23 Ekim 2021 Cumartesi günü çevrimiçi olarak düzenlenen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bir araya geldi. Toplantıda yeni dönemde izlenecek yol haritası görüşülürken, Yönetim Kurulu Üyelerinin görev dağılımı da yapıldı. Buna göre, Yönetim Kurulu Başkanlığına Şakir Kaya, Başkan Yardımcılığına Mesut Kuşçu, Genel Sekreterlik görevine Tarkan Erdemir, Saymanlığa ise Emre Yiğit seçildi. Metin […]

Devamı