YOLDER 5. Olağan Genel Kurul’u toplandı

Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin (YOLDER) 5. Olağan Genel Kurulu, TCDD 3. Bölge Müdürlüğü Sanat Galerisi’nde toplandı. Yeni yönetim ve denetim kurullarının belirlendiği Genel Kurul’a dernek üyelerinin yanı sıra sendika ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de katıldı.

YOLDER’in 5. Olağan Genel Kurul toplantısı 16 Ekim 2021 Cumartesi günü İzmir’de gerçekleşti. Genel Kurul’a Türkiye’nin farklı bölgelerinden dernek üyeleri ile sendika ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılım gösterdi.

TCDD 3.Bölge Müdürü Cemal Yaşar Tangül, Türkiye KAMUSEN Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nurullah Albayrak, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, Türk Ulaşım-Sen İzmir 1 no’lu Şube Başkanı Ömer Ağca, Ulaştırma Memur-Sen İzmir Şube Başkanı Saim Hamarat, Birleşik Taşımacılık Çalışmanları Sendikası İzmir Şube Başkanı Erdal Akyol, Demok İzmir Şubesi, DEKAD İzmir Şubesi Başkanı Cavit Güren ve DEMARD Yönetim Kurulu Başkanı Saim Şahin mesajlarıyla ve çiçekleriyle iyi dileklerini iletti.

Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı FerhaT Demirci, geride bıraktıkları 3 yıllık yönetim sürecinde pandemiye, TCDD  içinde gerçekleşen yönetim değişikliklerine ve yeniden yapılanma çalışmalarına rağmen önemli kazanımlara imza attıklarını söyledi. Dernekçilğin gönül ve fedakarlık işi olduğunun altını çizen Demirci, ilerlemenin ancak üyelerin desteği ile mümkün olacağını vurguladı.

Divan Başkanlığı’na Hasan Yıldız’ın, Yardımcılığına Kazım Sayın ve Divan üyeliğine Serdar Yılmaz’ın seçildiği Genel Kurul’da YOLDER’in son dönem faaliyet raporu ve denetim raporları oy birliği ile kabul edildi. Üyeler tarafından verilen önerge oy birliği ile kabul edilerek, üye aidatları yeni dönemde 25 TL olarak güncellendi.

Tek liste ile gidilen seçimde Şakir Kaya, Emre Yiğit, Şahin Azim, Barış Tilkioğlu, Musa Bedir, Mesut Kuşçu, Metin Güneş, Nebi Çoban ve Tarkan Erdemir oy birliği ile Yönetim Kuruluna seçildi. Sezgin Sevinç, Uğur Şahin ve Hasan Yıldız da yine oy birliği ile YOLDER Denetim Kurulu’nu oluşturdu. Engin Gür, Mustafa Civan, Ferdi Karaduman, Zati Yücesoy, Abdulselam Kalfa, Salim Kütükçü, Serkan Oruç, Şammas Kalkan ve Ali Ünal yönetim kurulu yedek üyeliklerine, Ferhat Demirci, Ümit Yardım ve Ali Yılmaz ise denetim kurulu yedek üyeliklerine seçildi.

Genel Kurula katılan Kazım Sayın, üyeler Mesut Kuşçu ve Erol Sedef söz alarak eski yönetime teşekkür etti, yeni yönetime başarılar diledi.

Yeni Yönetim Kurulu’nda da görev alan Mesut Kuşçu, “Bakım personeli olarak gece gündüz demeden çalışan, ailesinden, sosyal hayatından fedakarlık eden insanlarız ancak kendimizi anlatamıyoruz. Dernek olarak daha da güçlenmeli ve kendimizi daha fazla anlatmalıyız. Üyelerin de desteği ile Ankara’da sesimiz daha da gür çıkmalı” diye konuştu.

Genel Kurul’da kapanış konuşmasını yapan Şakir Kaya, katılan tüm üyelere, sendika ve sivil toplum temsilcilerine teşekkür ederek yeni dönem hedefleri hakkında bilgi verdi.

Kaya, “Yeni dönemde de Genel Kurul’un güvenine layık olmaya çalışacağız. Bakım Dairesi’nin tamanını kapsayacak şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Yönetimde tecrübeli arkadaşlarımızın bilgi ve donanımından, genç arkadaşlarımızın enerjisi ve heyecanından beslenerek yurt gezileri ile işe başlayacağız” dedi.

Genel

YOLDER Yönetimi görev dağılımı yaptı

Tweet YOLDER Yönetim Kurulu üyeleri 23 Ekim 2021 Cumartesi günü çevrimiçi olarak düzenlenen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bir araya geldi. Toplantıda yeni dönemde izlenecek yol haritası görüşülürken, Yönetim Kurulu Üyelerinin görev dağılımı da yapıldı. Buna göre, Yönetim Kurulu Başkanlığına Şakir Kaya, Başkan Yardımcılığına Mesut Kuşçu, Genel Sekreterlik görevine Tarkan Erdemir, Saymanlığa ise Emre Yiğit seçildi. Metin […]

Devamı
Genel

YOLDER Yönetimi Cemal Yaşar Tangül’ü ziyaret etti

Tweet YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Demirci ve Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Kaya, TCDD 3.Bölge Müdürlüğü görevine atanan Sayın Cemal Yaşar Tangül’ü makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Devamı
Genel

YOLDER YÖNETİMİ TCDD GENEL MÜDÜRÜ METİN AKBAŞ’I ZİYARET ETTİ

Tweet YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Demirci ve Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Kaya, göreve yeni atanan TCDD Genel Müdürü Sayın Metin Akbaş’ı 15 Eylül 2021 tarihinde makamında ziyaret etti. YOLDER Yönetimi, uzun yıllar TCDD içinde başarılı görevlere imza atarak Genel Müdür olan Sayın Akbaş’a yeni görevinde başarılar diledi, yeni dönemde yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.

Devamı