Bakım Dairesi’nden YOLDER çıkarması

BAKIM DAİRESİ BAŞKANI ERSOY ANKARA YOLDER’İ ZİYARET ETTİ

TCDD Bakım Dairesi Başkanı Sayın Ersoy Ankara, Başkan Yardımcıları Sayın Mehmet Soner Baş, Sayın Ali Öztürk, Sayın Uğur Açıkgöz, şube müdürleri ve servis müdürleri ile birlikte YOLDER’i İzmir’de ziyaret etti.

Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) 10 yıllık tarihinde ilk kez bir Bakım Dairesi Başkanı’nı ağırladı. Sadece YOLDER’i ziyaret etmek amacıyla Ankara’dan ekibiyle birlikte yola çıkan Bakım Dairesi Başkanı Sayın Ersoy Ankara’yı YOLDER Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte çok sayıda üyemiz karşıladı. TCDD 3.Bölge Kültür ve Sanat Merkezi’nde 9 Kasım 2019 Cumartesi günü gerçekleşen toplantıya Bakım Dairesi Başkanı Sayın Ersoy Ankara, Başkan Yardımcıları Sayın Ali Öztürk, Sayın Mehmet Soner Baş ve Sayın Uğur Açıkgöz ile birlikte Şube Müdürleri Sayın Kadir Okesli, Sayın İsmail Araç, Sayın Muhittin Güneş, TCDD’nin 8 bölgesinden Servis Müdürleri Sayın Teksin Geldi, Sayın Yaşar Diclelioğlu, Sayın Mahmut Civan, Sayın Ali Ekber Demirbilek, Sayın Ahmet Sabancı, Sayın Selçuk Özafacan katıldı.   Toplantıda Bakım Dairesi’nin hedefleri ve YOLDER’in söz konusu hedeflere ulaşmak için üstleneceği rol görüşüldü.

İzmir’de olmaktan çok memnun olduğunu, bu imkanı yaratan YOLDER Yönetim Kurulu’na teşekkür ettiğini belirterek sözlerine başlayan Bakım Dairesi Başkanı Sayın Ersoy Ankara, “Öncelikle merhum Başkan Özden Polat’ı rahmetle anmak istiyorum. Buraya gelirken Sayın Genel Müdürümüz Ali İhsan Uygun’un selamlarını ve iyi dileklerini de getirdim. YOLDER sıradan bir dernek değil ve bizim için çok önemli. Dernek Merkezi’ni ziyaret ederek bizim için ne kadar önemli olduğunuzu da göstermek istedik. YOLDER’e sahip çıkmamız gerekiyor. Üye sayısının daha da artması gerektiğini düşünüyorum çünkü Dairemizin güçlenerek ayağa kalkması için dayanaklara, güçlü enstrümanlara ihtiyacı var. Bu enstrümanlardan biri de YOLDER” diye konuştu.

Yol Sürveyanı olarak göreve başladığı TCDD ailesi içinde 28 yılı geride bıraktığını ancak sorunların değişmediğini söyleyen Sayın Ankara, sözlerine şöyle devam etti: “Sorunların çözümü için vizyona, projelere ve bu projelerin desteklenmesine ihtiyaç var. Şu anda bu imkanlara sahibiz ve bu tarihi fırsatı iyi kullanmamız gerekiyor. Görev tanımlarından, eğitim ihtiyaçlarına, genel emirlerden, Hat Bakım Konseptine kadar tüm konularda hızla sonuca ulaşacak çalışmalar yapmaya başladık. Bu süreçte YOLDER’in, üyeleri ile birlikte çok aktif bir şekilde rol almasını istiyoruz. Benim isteğim tüm çalışanlarımız evlerine sorunsuz gitsin. Bizim mesleğimiz aynı zamanda hayatımız. İşimizde ve dolayısıyla hayatımızda daha mutlu olmak için biraz enerjiye ihtiyacımız var. İnanıyorum ki birlikte olursak, bu enerjiyi birlikte yaratırsak daha mutlu günlerimiz olacak.”

GÖREVDE YÜKSELME SINAVI AÇILACAK

Hat Bakım Onarım Memurlarının Yol Sürveyanlığına geçişi için görevde yükselme sınavı yapılması talebini İnsan Kaynakları Dairesi’ne ilettiklerini ve konunun yakın takiplerinde olduğunu belirten Sayın Ersoy Ankara, yasal sürecin işlemeye başladığını ve en yakın zamanda sınavın mutlaka yapılacağını vurguladı.

Hat Bakım Konsepti ile ilgili de çalışmaların devam ettiğini ifade eden Sayın Başkan, “Bu konuyla ilgili iki koldan yürüyen bir çalışma var. Kurduğumuz bir komisyon konu üzerinde çalışmalarına devam ederken, eğitimci arkadaşlarımızdan da bir çalışma yapmalarını istedik. Bu iki raporu birleştirip bizi yani çalışanını koruyan yeni bir Hat Bakım El Kitabı oluşturmak istiyoruz” dedi.

Sayın Ersoy Ankara, Bakım Dairesi içinde çalışan mühendislerin yeni bir görev tanımı ile iş süreçlerine daha aktif katılımının sağlanabileceğini de aktardı.

YOLDER DAHA DA GÜÇLENMELİ

TCDD Bakım Dairesi Başkan Yardımcıları Sayın Ali Öztürk ve Sayın Uğur Açıkgöz, YOLDER Yönetimi’ne bir arada olma fırsatı yarattıkları için teşekkür ederek, bu toplantıyı Dernek ve Bakım Dairesi arasında yeni bir başlangıç olarak değerlendirdiklerini söyledi. YOLDER’in kurucu üyeleri arasında bulunan Bakım Dairesi Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Soner Baş ise, YOLDER ile Bakım Dairesi arasında güzel bir sinerji oluştuğunu belirterek, “Dairemiz çatısı altında 5 bin 500 personel bulunuyor. Tamamıyla fiziken birebir görüşmemiz imkansız. Bu nedenle tecrübeli bir Dernek olarak YOLDER’in üyeler ve İdare arasında bir köprü görevi üstlenmesi, üye sayısını daha da artırarak ve alanda daha fazla uzmanlaşarak, hepimizin bildiği sorunlara çözüm önerileri üretmeye devam etmesini bekliyoruz” diye konuştu.

YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Kaya, Bakım Dairesi Başkanı Sayın Ersoy Ankara ve değerli ekibini ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyduklarını belirterek, kurumsal aidiyetin yeniden inşa edilmesinde Dernek olarak Bakım Dairesi’ne her zaman destek olacaklarını söyledi.

YOLDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Ocak ise, YOLDER tarihinde bir ilk olarak Daire Başkanları ve Servis Müdürleri düzeyinde bir ağırlama gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, “Bir cumartesi günü 1200 kilometrelik karayolunu aşıp, YOLDER’in misafiri olan çok değerli konuklarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bakım Dairesi personelinin en büyük ihtiyacı değer görmek. Sayın Başkanımız ve ekibinin bu ziyareti YOLDER’e, üyelerine ve tüm bakım personeline verilen değerin en büyük göstergesi olacak ve inanıyoruz ki, Sayın Başkanımız Ersoy Ankara’nın önderliğinde, Başkan Yardımcılarımız ve Servis Müdürlerimiz, YOLDER üyelerinin de desteği ile sorunları bir bir çözeceğiz” dedi.

 

Genel

Genç YOLDER Yola Çıkıyor

TweetYOLDER’in, genç bakım personelinin katkılarıyla daha da güçlenmesine destek olmak, kuruma yeni katılan gençlerin beklentilerini yönetime yansıtmak, kurumda kuşaklar arası iletişimi güçlendirmek ve kalıcı bir genç demiryolu bakım personeli platformu oluşturmak amacıyla yola çıkan YOLDER’in genç üyeleri Yönetim Kurulu’ndan tam destek aldı. Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Kültür Merkezi Sivil Toplum Yerleşkesi’nde düzenlenen toplantıda Genç YOLDER […]

Devamı
Genel

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI’NA ÇAĞRI

Tweet OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI’NA ÇAĞRI Sayın Üyelerimiz, Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 20 Nisan 2023 Perşembe günü 11.00-13.00 saatleri arasında TCDD 3.Bölge Müdürlüğü Kültür ve Sanat Merkezi, Alsancak/İZMİR adresinde yapılacaktır. İlk toplantıda yeterli çoğunluğa ulaşılamadığı takdirde ikinci toplantı 01 Mayıs 2023 Pazartesi günü aynı gündem ile aynı […]

Devamı
Genel

YOLDER Yönetimi görev dağılımı yaptı

TweetYOLDER Yönetim Kurulu üyeleri 23 Ekim 2021 Cumartesi günü çevrimiçi olarak düzenlenen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bir araya geldi. Toplantıda yeni dönemde izlenecek yol haritası görüşülürken, Yönetim Kurulu Üyelerinin görev dağılımı da yapıldı. Buna göre, Yönetim Kurulu Başkanlığına Şakir Kaya, Başkan Yardımcılığına Mesut Kuşçu, Genel Sekreterlik görevine Tarkan Erdemir, Saymanlığa ise Emre Yiğit seçildi. Metin Güneş […]

Devamı