YOLDER yönetiminde görev değişimi

Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bayrak değişimi yapıldı. YOLDER’in 29 Eylül 2018 tarihinde yapılan 4. Olağan Genel Kurulu’nda göreve seçilen Yönetim Kurulu’nda 2 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Şakir Kaya, işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevinden ayrılırken, Derneğin kuruluşundan bu yana yönetimde görev alan ve YOLDER’in 11 yıllık geçmişinde büyük emekleri bulunan Ferhat Demirci Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.

YOLDER Yönetim Kurulu, 23 Ağustos 2020 Pazar günü Dernek Genel Merkezi’nde toplandı. Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Kaya’nın işlerinin yoğunluğu nedeniyle Başkanlık görevini devretmek istemesi üzerine, Derneğimizin kurucu üyeleri arasında yer alan ve üyelerimizin her türlü sorununun çözümü noktasında ilk günden bu yana büyük emekler veren Ferhat Demirci Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi. Ferhat Demirci’nin Başkanlığı döneminde tüm Yönetim Kurulu üyelerinin de gayreti ile üye sorunları ve beklentileri ile ilgili daha da güçlü bir şekilde çalışmaya devam etme kararlığı ortaya kondu.

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devreden Şakir Kaya, Derneğimiz kurulduğu günden bu yana yönetiminde yer almasa dahi elini taşın altına koymaktan çekinmediğini, Başkanlık görevini yürüttüğü yaklaşık 2 yıllık süreçte de Yönetim Kurulu üyeleri ile uyum içinde YOLDER’i daha iyi yerlere taşımak için çalıştığını söyledi. Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Demirci’nin yola çıktıkları ilk günden bu yana canla başka çalışan, gerek Kurum’da gerekse Dernek üyeleri içinde her unvan düzeyinde saygınlığı olan bir yol arkadaşı olduğunu belirten Kaya, söz konusu bayrak değişimi ile birlikte çıtayı daha da yukarılara taşıyacaklarını ifade etti.

Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Demirci ise, isimlerin değil kurumların kalıcı olduğuna dikkat çekerek, hangi görev olursa olsun YOLDER’in üyelerine daha iyi hizmet verebilmesi için çalıştığını ve bundan sonra da üyelerin desteği ile Dernek için elinden gelen herşeyi yapmaya devam edeceğini vurguladı.

Yönetim Kurulu’nda yapılan yeni görev dağılımına göre Şakir Kaya’nın Sayman olarak görevine devam etmesine karar verildi. YOLDER yönetiminde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev alan Suat Ocak, Genel Sekteter Ramazan Yurtseven, Örgütlenme Genel Sekreteri Fatih Uğurlu, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Azim, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Önen, Arif Demir ve Vural Akgün’ün de mevcut görevlerini yürütmesine karara bağlandı.

Genel

YOLDER 5.OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI’NA ÇAĞRI

Tweet Sayın Üyelerimiz, Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) 5.Olağan Genel Kurulu 25 Eylül 2021 Cumartesi günü 11.00-16.00 saatleri arasında TCDD 3.Bölge Müdürlüğü Kültür ve Sanat Merkezi, Alsancak/İZMİR adresinde yapılacaktır. İlk toplantıda yeterli çoğunluğa ulaşılamadığı takdirde ikinci toplantı 16 Ekim 2021 Cumartesi günü aynı gündem ile aynı yerde ve saatte gerçekleştirilecektir. Tüm üyelerimize […]

Devamı
Genel

Tweet YOLDER 5.Olağan Genel Kurulu için hazırlıklar başladı YOLDER Yönetim Kurulu üyeleri bugün (28 Ağustos 2021 Cumartesi) Dernek Genel Merkezi’nde düzenlenen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bir araya geldi. Dernek tüzüğüne göre düzenlenmesi gereken olağan genel kurul toplantısı için karar alındı.   YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Demirci, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Ocak, Genel Sekreter Ramazan […]

Devamı
Genel

Bakım Dairesi’nden YOLDER çıkarması

Tweet BAKIM DAİRESİ BAŞKANI ERSOY ANKARA YOLDER’İ ZİYARET ETTİ TCDD Bakım Dairesi Başkanı Sayın Ersoy Ankara, Başkan Yardımcıları Sayın Mehmet Soner Baş, Sayın Ali Öztürk, Sayın Uğur Açıkgöz, şube müdürleri ve servis müdürleri ile birlikte YOLDER’i İzmir’de ziyaret etti. Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) 10 yıllık tarihinde ilk kez bir Bakım Dairesi […]

Devamı