YOLDER yönetiminde görev değişimi

Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bayrak değişimi yapıldı. YOLDER’in 29 Eylül 2018 tarihinde yapılan 4. Olağan Genel Kurulu’nda göreve seçilen Yönetim Kurulu’nda 2 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Şakir Kaya, işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevinden ayrılırken, Derneğin kuruluşundan bu yana yönetimde görev alan ve YOLDER’in 11 yıllık geçmişinde büyük emekleri bulunan Ferhat Demirci Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.

YOLDER Yönetim Kurulu, 23 Ağustos 2020 Pazar günü Dernek Genel Merkezi’nde toplandı. Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Kaya’nın işlerinin yoğunluğu nedeniyle Başkanlık görevini devretmek istemesi üzerine, Derneğimizin kurucu üyeleri arasında yer alan ve üyelerimizin her türlü sorununun çözümü noktasında ilk günden bu yana büyük emekler veren Ferhat Demirci Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi. Ferhat Demirci’nin Başkanlığı döneminde tüm Yönetim Kurulu üyelerinin de gayreti ile üye sorunları ve beklentileri ile ilgili daha da güçlü bir şekilde çalışmaya devam etme kararlığı ortaya kondu.

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devreden Şakir Kaya, Derneğimiz kurulduğu günden bu yana yönetiminde yer almasa dahi elini taşın altına koymaktan çekinmediğini, Başkanlık görevini yürüttüğü yaklaşık 2 yıllık süreçte de Yönetim Kurulu üyeleri ile uyum içinde YOLDER’i daha iyi yerlere taşımak için çalıştığını söyledi. Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Demirci’nin yola çıktıkları ilk günden bu yana canla başka çalışan, gerek Kurum’da gerekse Dernek üyeleri içinde her unvan düzeyinde saygınlığı olan bir yol arkadaşı olduğunu belirten Kaya, söz konusu bayrak değişimi ile birlikte çıtayı daha da yukarılara taşıyacaklarını ifade etti.

Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Demirci ise, isimlerin değil kurumların kalıcı olduğuna dikkat çekerek, hangi görev olursa olsun YOLDER’in üyelerine daha iyi hizmet verebilmesi için çalıştığını ve bundan sonra da üyelerin desteği ile Dernek için elinden gelen herşeyi yapmaya devam edeceğini vurguladı.

Yönetim Kurulu’nda yapılan yeni görev dağılımına göre Şakir Kaya’nın Sayman olarak görevine devam etmesine karar verildi. YOLDER yönetiminde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev alan Suat Ocak, Genel Sekteter Ramazan Yurtseven, Örgütlenme Genel Sekreteri Fatih Uğurlu, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Azim, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Önen, Arif Demir ve Vural Akgün’ün de mevcut görevlerini yürütmesine karara bağlandı.

Genel

YOLDER Yönetimi görev dağılımı yaptı

Tweet YOLDER Yönetim Kurulu üyeleri 23 Ekim 2021 Cumartesi günü çevrimiçi olarak düzenlenen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bir araya geldi. Toplantıda yeni dönemde izlenecek yol haritası görüşülürken, Yönetim Kurulu Üyelerinin görev dağılımı da yapıldı. Buna göre, Yönetim Kurulu Başkanlığına Şakir Kaya, Başkan Yardımcılığına Mesut Kuşçu, Genel Sekreterlik görevine Tarkan Erdemir, Saymanlığa ise Emre Yiğit seçildi. Metin […]

Devamı
Genel

YOLDER 5. Olağan Genel Kurul’u toplandı

Tweet Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin (YOLDER) 5. Olağan Genel Kurulu, TCDD 3. Bölge Müdürlüğü Sanat Galerisi’nde toplandı. Yeni yönetim ve denetim kurullarının belirlendiği Genel Kurul’a dernek üyelerinin yanı sıra sendika ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de katıldı. YOLDER’in 5. Olağan Genel Kurul toplantısı 16 Ekim 2021 Cumartesi günü İzmir’de gerçekleşti. Genel Kurul’a […]

Devamı
Genel

YOLDER Yönetimi Cemal Yaşar Tangül’ü ziyaret etti

Tweet YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Demirci ve Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Kaya, TCDD 3.Bölge Müdürlüğü görevine atanan Sayın Cemal Yaşar Tangül’ü makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Devamı