YOLDER yönetiminde görev değişimi

Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bayrak değişimi yapıldı. YOLDER’in 29 Eylül 2018 tarihinde yapılan 4. Olağan Genel Kurulu’nda göreve seçilen Yönetim Kurulu’nda 2 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Şakir Kaya, işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevinden ayrılırken, Derneğin kuruluşundan bu yana yönetimde görev alan ve YOLDER’in 11 yıllık geçmişinde büyük emekleri bulunan Ferhat Demirci Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.

YOLDER Yönetim Kurulu, 23 Ağustos 2020 Pazar günü Dernek Genel Merkezi’nde toplandı. Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Kaya’nın işlerinin yoğunluğu nedeniyle Başkanlık görevini devretmek istemesi üzerine, Derneğimizin kurucu üyeleri arasında yer alan ve üyelerimizin her türlü sorununun çözümü noktasında ilk günden bu yana büyük emekler veren Ferhat Demirci Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi. Ferhat Demirci’nin Başkanlığı döneminde tüm Yönetim Kurulu üyelerinin de gayreti ile üye sorunları ve beklentileri ile ilgili daha da güçlü bir şekilde çalışmaya devam etme kararlığı ortaya kondu.

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devreden Şakir Kaya, Derneğimiz kurulduğu günden bu yana yönetiminde yer almasa dahi elini taşın altına koymaktan çekinmediğini, Başkanlık görevini yürüttüğü yaklaşık 2 yıllık süreçte de Yönetim Kurulu üyeleri ile uyum içinde YOLDER’i daha iyi yerlere taşımak için çalıştığını söyledi. Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Demirci’nin yola çıktıkları ilk günden bu yana canla başka çalışan, gerek Kurum’da gerekse Dernek üyeleri içinde her unvan düzeyinde saygınlığı olan bir yol arkadaşı olduğunu belirten Kaya, söz konusu bayrak değişimi ile birlikte çıtayı daha da yukarılara taşıyacaklarını ifade etti.

Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Demirci ise, isimlerin değil kurumların kalıcı olduğuna dikkat çekerek, hangi görev olursa olsun YOLDER’in üyelerine daha iyi hizmet verebilmesi için çalıştığını ve bundan sonra da üyelerin desteği ile Dernek için elinden gelen herşeyi yapmaya devam edeceğini vurguladı.

Yönetim Kurulu’nda yapılan yeni görev dağılımına göre Şakir Kaya’nın Sayman olarak görevine devam etmesine karar verildi. YOLDER yönetiminde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev alan Suat Ocak, Genel Sekteter Ramazan Yurtseven, Örgütlenme Genel Sekreteri Fatih Uğurlu, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Azim, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Önen, Arif Demir ve Vural Akgün’ün de mevcut görevlerini yürütmesine karara bağlandı.

Genel

Bakım Dairesi’nden YOLDER çıkarması

Tweet BAKIM DAİRESİ BAŞKANI ERSOY ANKARA YOLDER’İ ZİYARET ETTİ TCDD Bakım Dairesi Başkanı Sayın Ersoy Ankara, Başkan Yardımcıları Sayın Mehmet Soner Baş, Sayın Ali Öztürk, Sayın Uğur Açıkgöz, şube müdürleri ve servis müdürleri ile birlikte YOLDER’i İzmir’de ziyaret etti. Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) 10 yıllık tarihinde ilk kez bir Bakım Dairesi […]

Devamı
Genel

Merhum Başkanımız Özden Polat’ı dualarla andık

Tweet YOLDER’in merhum Başkanı Özden Polat‘ı aramızdan ayrılışının birinci yılında dualarla andık. Geçirdiği kalp krizi sonucu 17 Eylül 2018 tahinde ani bir şekilde yaşama veda eden Özden Polat’ın sene-i devriyesi için uzun yıllar görev yaptığı TCDD 3.Bölge Müdürlüğü önünde Mevlid-i Şerif okunarak lokma hayrı yapıldı. Özden Başkan için okunan mevlide TCDD 3.Bölge Müdürü Selim Koçbay, […]

Devamı
Genel

YOLDER Yönetimi üye sorunlarını masaya yatırdı

Tweet YOLDER Yönetim Kurulu üyeleri 30 Ağustos 2019 Cuma günü Dernek Genel Merkezi’nde düzenlenen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda üyelerimizin güncel sorunlarını ve çözüm önerilerini görüştü. Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Kaya, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Ocak, Genel Sekreter Ramazan Yurtseven, Yönetim Kurulu Üyeleri Ferhat Demirci, Şahin Azim, Arif Demir, Mehmet Önen ve Fatih Uğurlu’nun katıldığı toplantıda öncelikli […]

Devamı